пожар

filter

18 јули 64, голем пожар го уништил Рим

Легендата вели дека неурамнотежениот император Нерон го подметнал пожарот, сведоштвата кажуваат друга приказна, но ништо не го менува фактот дека Рим бил униптен и потоа обновен.
Read more
play_arrow

Пожар во облакодер во Лондон, го гаснат 100 пожарникари

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да го локализираат пожарот што избувна на десеттиот кат на облакодер во источниот дел на Лондон, пренесуваат локалните медиуми.
Read more

Пожарот над Галичник ставен под контрола

Пожарот што вчера попладне избувна над селото Галичник е ставен под контрола, објави на Facebook Месната заедница Галичник.
Read more

Пожарот во Гостивар откри мрачна вистина на дисфункционално семејство

Вчерашната трагедија со пожарот во Гостивар по сè изгледа е само врв од ледениот брег на последиците кои ќе испливаат на површина. Допрва ќе следуваат и одговори на прашањата поврзани со трагедијата.
Read more

Детето кое почина во пожарот во Гостивар било врзано со синџир на нозете

Јавното обвинителство на Северна Македонија соопшти дека од страна на Основното јавно обвинителство од Гостивар се врши увид на местото каде утринава избувна пожар во станбена зграда во Гостивар во кој загина едно седумгодишно дете.
Read more

Дете почина, а жена е тешко повредена во пожар во Гостивар

Едно дете почина, а жена во живото-загрозувачка состојба e пренесена во гостиварската болница по пожарот што избувна во станбена зграда во Гостивар.
Read more

Опожарена кровна конструкција на зграда во Чаир

Избувна пожар на кровна конструкција од зграда која се наоѓа во близина на стадионот во Чаир.
Read more
play_arrow

Како Руси гасат запален автомобил?

Ако првиот план не успее, мора да имате резервен.
Read more

Aвстралиските власти повикаа илјадници да ги напуштат домовите поради пожари што му се закануваат на Перт

Повеќе од 70 домови се уништени во пожар во предградие на Перт на западот во Австралија, а илјадници луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови. 
Read more
play_arrow

Како изгледа шума после пожар?

Read more
play_arrow

Во пожар во дом за стари лица во Харков загинаа најмалку 15 луѓе

Најмалку 15 луѓе загинаа, а петмина се повредени во пожарот што изби во дом за стари лица во украинскиот град Харков.
Read more

Каде на Стариот континент има најмногу пожари?

Според статистичките податоци за минатата година, во Европа најцрн биланс кога станува збор за дивите пожари има на Балканот и во Источна Европа.
Read more
реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more