Премиер лига

Раниери доби отказ по само 112 денa на клупата на Вoтфорд

Раководството на Вотфорд вечерва му врачи отказ на италијанскиот стратег Клаудио Раниери по само 112 дена минати на клупата на англискиот прволигаш.
Read more
play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Кристијано остана во шок, а Германецот детално проговори за ситуацијата.
Read more

Газдата на Sport Klub еден од новите сопственици на Саутемптон

Фудбалскиот клуб Саутемптон потврди дека Sport Republic, чиј главен инвеститор е Драган Шолак, основачот на United Group, во чиј состав се и каналите Sport Klub, ја презел контролата врз клубот.
Read more

Ако нема фудбал, има друго: Играчи на Лестер гледачи на Светско во пикадо

Тројца фудбалери на „Лисиците“ откажувањето на натпреварот против Норич го искористиле за во живо да следат натпревари од Светското првенство во пикадо.
Read more
play_arrow

Тухел го објасни исфрлањето на Лукаку: Работата отиде предалеку

Челси без Ромелу Лукаку одигра 2:2 синоќа на дербито против Ливерпул, а Томас Тухел ја објасни одлуката за исфрлањето на колосниот напаѓач.
Read more

Рангник: Ако се укине Боксинг деј, да ја укинеме и кралицата

Тренерот на Манчестер Јунајтед смета дека промени во традиционалниот празничен календар во англискиот фудбал би биле голем преседан кој не смее да се случи.
Read more

Боксинг деј посиромашен и за Барнли - Евертон

Позитивните случаи на коронавирус и повредите во редовите на Евертон ја натераа денеска Премиер лигата да го прифати барањето на клубот од Ливерпул за одложување на нивниот натпревар на Боксинг деј против Барнли на гостински терен.
Read more

Колку премиерлигашки играчи се вакцинирани?

Откако омикрон сојот влезе во Обединетото Кралство, направи хаос во Премиер лигата каде куп натпревари се одложија поради заразени фудбалери.
Read more

Одложен натпреварот меѓу Брентфорд и Манчестер Јунајтед

Read more
play_arrow

Сити славеше во дербито на Манчестер

Манчестер Сити владее во својот град откако попладнево триумфираше над лутиот градски ривал Манчестер Јунајтед со 2:0 и тоа како гостин.
Read more

Солскјер не помислува на оставка: Многу направив за сега да се откажам

Предводникот на Манчестер Јунајтед е цел на критики повеќе од било кога, но смета дека откако е на клупата направил премногу за едноставно да се откаже.
Read more
play_arrow

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Понижувачкиот неделен пораз од Ливерпул го погоди и Кристијано Роналдо, кој испрати порака до навивачите на Манчестер Јунајтед.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more