Премиер лига

Навивачите се враќаат на стадионите во финишот на Премиер лигата

Англиските фудбалски навивачи од 17 мај ќе можат да се вратат на стадионите во ограничен број, до максимум 10.000 луѓе.
Read more

Клоп ги отфрли гласините дека е заситен од Ливерпул

Викендов се раширија гласини дека Јирген Клоп е презаситен од фудбал и дека ќе си замине од Ливерпул за да направи пауза откако тимот запиша трет пораз во низа.
Read more
play_arrow

Мурињо повторно во елемент: Доби награда и ја преименува

Премиер лигата го прогласи португалскиот стратег за Тренер на месецот, а Мурињо на наградата ѝ даде друго, поинакво име.
Read more
play_arrow

Најубавите голови од Премиeр лигата постигнати викендов

Пет гола се најдоа на листата на најубави голови на 9. коло од натпреварите играни викендов во најдобрата англиска лига.
Read more

По журките на Ибица и Миконос, 14 нови заразени со коронавирус во Премиер лига

Бројот на позитивни случаи на COVID-19 во Премиер лигата нагло се зголеми во текот на минатиот викенд.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more