ПСЖ

Серхио Рамос потпиша за ПСЖ

Гигантот од Париз комплетираше уште еден голем трансфер и полека гради фаворитски тим за новата сезона во Лигата на шампионите.
Read more

Хакими потпиша за ПСЖ

Латералниот бек на Интер денеска стави потпис на договорот со францускиот гигант со што заврши сагата за неговиот долгонајавуван трансфер.
Read more

Рамос на лекарски прегледи, наскоро потпишува за ПСЖ

Искусниот шпански дефанзивец Серхио Рамос денеска е на лекарски прегледи во Париз.
Read more

Заглавија преговорите меѓу Рамос и ПСЖ

Очекуваното заминување на Серхио Рамос во ПСЖ сепак ќе се одложи малку бидејќи двете страни сѐ уште не постигнале договор за должината на договорот за стоперот.
Read more
play_arrow

ПСЖ ја почна одмаздата, Челси речиси полуфиналист

Дуелот на ланските финалисти му припадна на парижаните, додека лондонските „Сини“ славеа на гости против португалсиот шампион.
Read more

Проблеми за ПСЖ: Флоренци е позитивен, го пропушта Баерн

Италијанскиот дефанзивец нема да може да игра на двете четвртфинални пресметки откако доби позитивен тест на COVID-19.
Read more
play_arrow

ПСЖ ја исфрли Барса, Ливерпул сигурен

Новите два четвртфиналисти се тимовите на ПСЖ и Ливерпул кои синоќа успешно ја одработија предноста од првите натпревари.
Read more

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Брзоногиот напаѓач на парискиот клуб е позитивен на COVID-19 и поради тоа ќе го пропушти реваншот од Лигата на шампионите против Барселона.
Read more
play_arrow

Мбапе стана трет најдобар стрелец во историјата на ПСЖ

Синоќешниот хет-трик против Барселона го искачи младиот Килјан Мбапе во топ 3 на вечната листа кај „Светците“.
Read more

Мбапе го обожава Роналдо, сака еден ден да игра за Реал Мадрид

Тоа го тврди Хесе Родригес Руис, кој порано беше соиграч на Мбапе во ПСЖ.
Read more
play_arrow

Икарди на гостување, крадци во неговиот дом

Домот на Мауро Икарди и Ванда Нара бил посетен од крадци кои си се почастиле додека Аргентинецот беше со својот тим на гостување.
Read more

Леонардо: Роналдо во ПСЖ? Понекогаш се случуваат неверојатни работи

Спортскиот директор на парискиот гигант не ја исклучува можноста дека Кристијано Роналдо би можел да биде наредното големо име кое ќе ги засили „Светците“.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more