Радмила Шекеринска

Шекеринска: Секој евакуиран граѓанин на Авганистан кој ќе пристигне ќе биде регистриран

Секое пристигнување, секој евакуиран граѓанин на Авганистан кој ќе пристигне, секој ќе биде регистриран и за сите ќе бидете информирани, изјави денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска.
Read more

Шекеринска: Овој НАТО Самит беше историски за земјава

„Ова беше историски самит.
Read more

Шекеринска: Прв пат има разочарување и кај најпроевропското население во С.Македонија

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, беше гостинка на Европскиот центар за политика преку видеоврска денеска каде зборуваше за геополитичките предизвици за Европската Унија и Западниот Балкан, и предупреди дека конфликтот со Бугари
Read more

Шекеринска: Излекуван потполковникот кој заболе од COVID-19 во Централноафриканска Република

Излекуван е потполковникот кој заболе од COVID-19 во Централноафриканската Република и беше транспортиран во земјава и хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, објави на Facebook министерката за одбрана Радмила Шекеринска.
Read more

Шекеринска: Ова е последна опомена за Ковачки

„Навистина е срамно кога офицер во една армија може да си дозволи да испраќа пораки со закана до кој било, а камоли на началник на Генералштабот, првиот човек во Армијата, особено кога тие закани го претставуваат Ковачки со вистинската сли
Read more

Шекеринска: Ако некој сакал да води бизнис, тој и ќе се случел

Скопје, 12 март 2021 (МИА) – Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за емисијата „Трилинг“ на телевизија 24 Вести ги отфрли шпекулациите дека Владата отворила офшор фирма за набавка на вакцини.
Read more

Шекеринска за пописот: Време е да се преброиме, доволно чекавме

По цели две децении, конечно имаме знаење, можност и согласност дека пописот е најважната статистичка операција која не смееме да ја одложуваме. Претстојниот попис на населението е наша заедничка обврска и одговорност.
Read more

Шекеринка: Ќе направиме сѐ за да најде решение, но никако на сметка на црвените линии

Ќе направиме сѐ за да се најде решение, но никако на сметка на прашањата за кои кажавме дека се нашата црвена линија, а тоа се македонскиот јазик и идентитет, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска.
Read more

Шекеринска: Армијо наша, љубовта и лојалноста кон татковината нека ти го осветлуваат патот кон иднината

Скопје, 18 август 2020 (МИА) – Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска со објава на социјалните мрежи го честиташе Денот на Армијата – 18 август.
Read more

Шекеринска: Да ја носите униформата со чест и достоинство

Скопје, 23 јуни 2020(МИА) – Убедена сум  дека ова наше сојузништво и партнерство во кое покажавме дека се можни резултати на секој план, ќе продолжи како и денес.
Read more

Шекеринска: Донесен Оперативен план на НАТО за координирана акција во справување со пандемијата

Скопје, 18 јуни 2020 (МИА) – На денешниот состанок на министрите за одбрана на НАТО беше донесен Оперативниот план на Алијансата за координирана акција во справување со пандемијата на коронавирусот, информира попладнево министерката за одб
Read more

Шекеринска се откажа од давање изјава поради скандирање на навивачи

Скопје, 4 мај 2020 (МИА) – Владина делегација
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more