Реал Мадрид

Деле Али во Реал како дел од трансферот на Бејл?

Интересна размена е на повидок откако Гарет Бејл дојде на чекор до враќање во Тотенхем, а во спротивен правец би можел да замине бисерот Деле Али.
Read more

Барса извисува, Реал тргна по Лаутаро

Sport Mediaset тврди дека наводно Реал Мадрид пред нос ќе ѝ го земе Лаутаро Мартинес на Барселона откако испратил понуда вредна 100 милиони евра до миланскиот клуб.
Read more
filter

Реал го претстави третиот дрес: Дизајн во чест на градот Мадрид

Третиот дрес на „Кралевите“ е со црно-сива комбинација со розев тон и го симболизира градот.
Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Реал Мадрид

YouTube каналот за Tifo Football презентира информативни, илустрирани фудбалски анализи. Во најновиот серијал „Разумни трансфери“ ги анализира најдобрите варијанти за трансфери кои ќе им годат на клубовите, финансиски и организациски.
Read more

Реал не бира мерки за да го убеди Бејл да си замине

Реал Мадрид се обидува на секој начин да се раздели со еден од најплатените играчи во тимот Герет Бејл, објави Marca.
Read more

Реал Мадрид потврди: Маријано Дијас е позитивен на COVID-19

Доминиканскиот напаѓач е единствениот играч на „Кралевите“ кој на синоќешните тестови излегол позитивен.
Read more

Корона кризата повторно удри по платите во Реал Мадрид

Раководството на Реал Мадрид најверојатно ќе биде принудено да ги замоли играчите да земаат намалени плати и следната сезона, поради пандемијата на коронавирус и драстичниот пад на приходитe.
Read more

Кои фудбалери се со една нога надвор од Реал Мадрид?

Шпанскиот првак Реал Мадрид планира да се ослободи од повеќе играчи кои не се во пресметките на тренерот Зинедин Зидан.
Read more

Неверојатна статистика: Зидан на секои 19 натпревари носи трофеј за Реал

Реал Мадрид синоќа ја освои 34. титула на шампиони на Шпанија, по победата против Виљареал. На францускиот експерт Зинедин Зидан ова му е единаесеттиот освоен трофеј на клупата на Кралевите.
Read more
play_arrow

Како фудбалерите на Реал Мадрид ја прославија шампионската титула?

Реал Мадрид ја освои 34. шампионска титула во Шпанија, победувајќи го тимот на Виљареал со 2 : 1. Токму затоа на стадионот Алфредо ди Стефано следеше голема прослава.
Read more

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Реал Мадрид вечерва го пречекува Виљареал во натпревар кој може да му ја донесе титулата број 34 шампион на Шпанија на коло до крајот.
Read more

Реал со апел до фановите да нe ја слават титулата на плоштадот во Мадрид

На две кола до крајот на Шпанското фудбалско првенство, раководството на Реал Мадрид побара од навивачите да не ја слават шампионската титула организирано во големи групи на традиционален начин на плоштадот „Сибелес“ во Мадрид.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more