реклама

play_arrow

Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Најдобриот играч на Мундијалот во Катар, Лео Меси, предводи ѕвездена екипа во новата реклама, која на одличен начин сака да ја евоцира врската меѓу фудбалот и технологијата - брзина, прецизност и меѓусебна поддршка.
Read more
play_arrow

Вистината боли: Како изгледа реална новогодишна реклама?

Алтернативна новогодишна реклама која прикажува ужален татко кој се бори да го направи Божиќ посебен за својот син стана вирална на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Даниел Крег се појави во реклама за вотка и ги одушеви обожавателите

Read more

Реклама за фрижидер од 50-тите е хит на TikTok

Реклама за фрижидер од 50-тите години на минатиот век стана доста популарна на TikTok, при што корисниците се одушевени од распоредот на полиците што овозможуваат максимална организација.
Read more
play_arrow

Исланд сними реклама за туризам во која го исмејува Закерберг

Туристичка агенција во Исланд објави промотивно видео во кое земјата директно го исмејува извршниот директор на Meta, Марк Закерберг. Набргу по објавувањето видеото стана хит на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

„Овој Божик подарете нешто кое само вие можете да го дадете“ е овогодишното мото на Coca-Cola, позната по своите новогодишни реклами. Нормално, и камионот повторно е тука.
Read more
play_arrow

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Американскиот рапер Снуп Дог се најде во улога на доставувач во реклама на компанијата JustEat.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more