Renault

Renault ја напушти Русија, но: Производството продолжува под култното име Москвич

Откако групацијата Renault реши да ја напушти Русија по настаните во Источна Европа и руската инвазија на Украина, градоначалникот на Москва најави дека фабриката на Renault во руската престолнина ќе добие поинаква намена.
Read more

Renault најави нов концепт на водород

Renault објави тизер од мистериозен концепт кој ќе дебитира во мај.
Read more
filter

Електричниот Renault Mégane пристигнува во септември

На Саемот во Минхен, кој ќе се одржи од 6 до 12 септември, ќе биде претставен и Renault Mégane E-Tech Electric.
Read more

Renault донесе одлука за иднината на моторите со внатрешно согорување

Со влегувањето во сила на построгите стандарди за издувни гасови Еуро 7, многу бензински и дизел мотори ќе исчезнат.
Read more