риби

play_arrow

Рецепт на денот: Бакалар со леблебии и чери домати

Доаѓа сезоната на слави, а ова е совршен рецепт за риба ако имате посна слава, но и ако сакате да јадете риба било кој ден.
Read more
play_arrow

Рибите „зборуваат“ веќе 155 милиони години, сега можеме да ги слушнеме

Низ океаните на Земјата струјат разни грофтања, чврчорења и длабоки стенкања. Гребените се всушност изненадувачки бучни места, а многу од овие звуци ги создаваат рибите.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more