Роберт Левандовски

play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Фудбалерите на Барселона продолжија со одлични резултати сезонава во Примера, а Мајорка синоќа „падна“ на гости со резултат 0:1.
Read more
play_arrow
filter

Шевченко со солзи во очите му ја врачи капитенската лента на Левандовски за СП 2022

Легендарниот украински фудбалер Андриј Шевченко (45) на Роберт Левандовски му подари капитенска лента во боите на Украина и побара од него да ја носи на Светското првенство во Катар, кое ќе се игра од 20 ноември
Read more

Левандовски на заминување им даде ист подарок на сите во Баерн

Read more

Левандовски сака во Барса за да докаже дека е подобар од Бензема

Ова го тврди поранешниот агент на полскиот голгетер, Цезариј Кухарски.
Read more

Marca: Баерн ја одреди цената за Левандовски

Роберт Левандовски треба да стане нов играч на Барселона.
Read more

Левандовски донесе одлука, го извести Баерн дека заминува

Роберт Левандовски ги известил челниците на Баерн дека на крајот од актуелната сезона има намера да го напушти клубот со кој е под договор до летото 2023. Потоа ќе потпише за Барселона.
Read more

Барса испадна од трката за Холанд, договара нов спектакуларен трансфер

Read more

„Супер Лева“ го престигна Милер и се израмни со Роналдо

Победата на Баерн над Волфсбург од 4:0 ја обележаа двајца играчи.
Read more

Левандовски за првпат ја освои Златната копачка

Напаѓачот на Баерн Роберт Левандовски е најдобар стрелец во сезоната во Европа.
Read more
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more