родителство

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Не е тајна дека Холанѓанките живеат прилично добро и сите постојано слушаме дека децата во Холандија се најсреќни во светот. Сепак, останува прашањето – каде живеат најсреќните мајки во светот?
Read more

Правила за воспитување кои треба да ги примениме од Јапонците

Јапонскиот стил на родителство е поинаков од нашиот, но некои трикови од оваа земја може да ги примениме бидејќи се прилично ефикасни.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more