Родриго Дутерте

Дутерте: Или ќе се вакцинирате или одите во затвор

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте им се закани со затворска казна на граѓаните кои одбиваат да се вакцинираат против COVID-19 додека земјата води битка со коронавирусот со над 1,3 милиони заразени и повеќе од 23.000 смртни случаи.
Read more

Дутерте: Претседателската работа не е за жени

Филипинскиот лидер Родриго Дутерте изјави дека претседателската работа не е за жени поради нивните емоционални разлики со мажите, па ја отфрли шпекулацијата дека ќерката ќе го наследи идната година, пренесе CNN.
Read more

Дутерте се закани дека ќе го укине Facebook на Филипини

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте отворено запраша дали да го забрани Facebook, откако американската социјална мрежа одлучи да ги отстрани профилите кои, како што тврди филипинскиот претседател, ги штитат државните интереси и се к
Read more

Дутерте: Ќе волонтирам за тестирање на руската вакцина

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте изјави дека ќе волонтира за тестирање на новата руска вакцина против COVID-19, бидејќи има доверба.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more