Ролан Гарос

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ги сподели своите очекувања пред претстојното полуфинале на Ролан Гарос против 13-кратниот победник на Францускиот опен, Рафаел Надал.
Read more

Федерер се повлече од Ролан Гарос

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер објави дека се повлекува од Грен слемот Ролан Гарос.
Read more

Ролан Гарос: Ѓоковиќ против Американецот Сандгрен на стартот

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ, во првото коло на Ролан Гарос ќе игра против 66. рангираниот на АТП листата, Американецот Тенис Сандгрен, одлучено е денеска со жрепка во Париз.
Read more

Максимум илјада гледачи дневно на Ролан Гарос

Овогодишното издание на тенискиот грен-слем турнир Ролан Гарос ќе се одржи со публика на трибините, но во ограничен број, соопштија властите во Париз.
Read more

Ролан Гарос пред одложување: Ситуацијата не е добра

По изјавата на претседателот на Тениската асоцијација на Франција дека Ролан Гарос можно е да биде одложен, министерката за спорт на Франција, Роксана Марасинеану, го потврди тоа.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ: Не сум робот

Новак Ѓоковиќ зборуваше отворено пред медиумите за тоа како се справува со големиот притисок и очекувањата и зошто има таков излив на емоции кои го следат во текот на целата кариера.
Read more

Прво полуфинале на Ролан Гарос за Циципас

Стефанос Циципас го одигра вториот последователен одличен натпревар на Ролан Гарос и се пласираше во полуфиналето по успех од 7 : 5, 6 : 2, 6 : 3 за само 1 час и 57 минути игра против еден од најстабилните играчи во 2020 година – Андреј Ру
Read more
play_arrow

Надал се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос

Шпанецот Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос. Тој доцна синоќа, во три сета го победи италијанскиот тенисер Јаник Синер.
Read more

Ново чудо во Париз, историско полуфинале на Ролан Гарос

Аргентинската тенисерка Надја Подороска се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос, откако по два сета ја совлада Украинката Елина Свитолина со 6 : 2, 6 : 4.
Read more
play_arrow

Организаторите на Ролан Гарос можат да здивнат: Тестот на Зверев е негативен

Александар Зверев потврди дека е негативен на коронавирус и истакна дека организаторите на Ролан Гарос знаеле дека тој не се чувствува добро пред почетокот на мечот со Синер.
Read more
play_arrow

Скандал на Ролан Гарос: Зверев играл болен против Синер

Нов скандал е на повидок во тенискиот свет, овој пат во режија на Александар Зверев.
Read more

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос

Славната тенисерка Серена Вилијамс се откажа од понатамошниот настап на Ролан Гарос поради повреда на Ахиловата тетива, која ја обнови на турнирот.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more