samsung

Откриени детали за новиот Samsung Galaxy A82

Samsung наскоро ќе го претстави смартфонот Galaxy A82 со моќен процесор, брзо освежување на екранот и одлични камери.
Read more

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Објавени се рендери кои го откриваат изгледот на претстојниот Samsung Galaxy A22.
Read more
play_arrow

Официјално: Познат датумот кога ќе биде претставен Galaxy S21

Компанијата Samsung потврди дека своите нови смартфони ќе ги претстави на 14 јануари.
Read more
filter

Samsung го претстави Galaxy A42 - најевтиниот смартфон кој поддржува 5G мрежа

Samsung го претстави смартфонот Galaxy A42 5G – најновиот уред од серијата А.
Read more
filter

Samsung го најави новиот модел Galaxy A42 5G со пристапна цена

Во текот на оваа година, од Samsung се потрудија да понудат смартфони кои поддржуваат 5G мрежа, но да имаат пристапна цена, па сега од компанијата го најавија моделот Galaxy A42 5G.
Read more
filter

Samsung го претстави новиот Galaxy Z Fold 2

Компанијата Samsung го претстави Galaxy Z Fold2, третата генерација на смартфони на преклоп.
Read more
play_arrow

Samsung oбјави тизер за новиот Galaxy Z Fold 2

Компанијата Samsung со тизер ја најави верзијата за претстојниот смартфон Galaxy Z Fold 2 под назив Thom Browne Edition.
Read more

Опцијата Find My Mobile на Samsung сега функционира и офлајн

Функцијата Find My Mobile на Samsung е исклучително корисна во случај да не можете да си го најдете мобилниот телефон, а со новото ажурирање, таа работи на уредите од семејството Galaxy и кога тие не се поврзани на интернет.
Read more

Samsung го подготвува првиот евтин смартфон на преклоп

Samsung нема голема конкуренција на пазарот на смартфони на преклоп, а сега, наводно, го подготвува новиот модел со пристапна цена.
Read more
play_arrow
filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Додека го очекуваме официјалното претставување на новиот смартфон на Samsung, се појави кратко видео кое покажува како би можело да изгледа новиот Galaxy S20 Ultra.
Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Samsung објави кога ќе го претстави новиот Galaxy Note 20. 
Read more
filter

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Samsung сè уште не го претстави својот нов 5G смартфон на преклоп, но на интернет се појавија првите фотографии коишто откриваат како ќе изгледа овој уред.
Read more
реклама

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more