Samsung

Колку ќе чинат новите Samsung Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 во Европа?

Додека со нетрпение се очекува 11 август и настанот Unpacked на кој ќе бидат претставени новите Galaxy уреди, познатиот типувач на Twitter Еван Блас откри колку ќе чинат новите модели во Европа.
Read more
filter

Samsung го претстави новиот One UI интерфејс за паметни часовници

Компанијата Samsung Electronics го претстави најновиот One UI Watch кориснички интерфејс на Светскиот конгрес за мобилни телефони(MWC) 2021.
Read more
filter

Откриен изгледот на Samsung Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3

На интернет се појавија фотографии кои го откриваат изгледот на претстојните смартфони на Samsung, а тоа се Galaxy Z Fold 3 и Galaxy Z Flip 3 кои ќе бидат претставени ова лето.
Read more
play_arrow

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Samsung претстави два нови уреди од линијата Galaxy Book. И двата уреда се достапни со AMOLED екрани од 13 и 15 инчи и најновиот процесор на Intel. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Што подготвуваат од Samsung за овој април?

Samsung за 28 април го најави настанот Unpacked на кој ќе го претстават „најмоќниот Galaxy“ уред.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот Samsung Galaxy S21

Компанијата Samsung Electronics Co. Ltd. минатата недела ги претстави новите Galaxy S21, Galaxy S21 Plus и Galaxy S21 Ultra, најновите флегшип уреди со нов дизајн, одлична камера и напреден процесор.
Read more
filter

Колку ќе чинат новите Samsung Galaxy S21 модели?

Белгискиот оператор Voo „случајно“ ја откри цената на смартфоните од претстојната серија Galaxy S21.
Read more
filter

Што ново подготвија од Samsung?

Смартфоните Samsung Galaxy Note 20 5G и Z Flip 5G сега се достапни во нови бои.
Read more

Huawei, Samsung, Motorola: Што значи името на вашиот телефон?

Дали некогаш сте се прашале што се крие зад името на вашиот омилен технолошки бренд?
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more