Саудиска Арабија

play_arrow

Саудиска Арабија ќе гради хотел 80 метри длабоко под земја

Реномираниот француски архитект Жан Нувел претстави нов фасцинантен проект, подземен хотел наречен Sharaan, кој би требало да се гради во пустина во областа Мадаин Салих.
Read more

Ранет со нож чувар на францускиот конзулат во Саудиска Арабија

Саудиец е уапсен откако со нож го прободел чуварот на францускиот конзулат во Џеда, град во Западна Саудиска Арабија, соопштија официјални саудиски медиуми и француската амбасада во таа земја.
Read more

Аџиите почнаа да пристигнуваат во Мека

Муслиманските верници денеска почна да пристигнуваат во Мека на аџилак, но во драстично помал број поради пандемијата со новиот коронавирус.
Read more

Пет дена 24-часовен полициски час за Бајрам во Саудиска Арабија

Саудиска Арабија воведува строги рестриктивни мерки за да го заштити населението од коронавирусот.
Read more
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more