Себастијан Фетел

Фетел: Меѓу мене и Ferrari нема повеќе љубов

Возачот на Ferrari, Себастијан Фетел зборуваше за тоа како се промениле неговите односи со тимот по објавувањето на неговото заминување на крајот на сезоната 2020.
Read more

Фетел наредната сезона ќе вози за Астон Мартин

Четирикратниот шампион на Ф1 во сезоната 2021 ќе се натпреварува за тимот на Астон Мартин, кој е всушност Рејсинг Поинт со ново име.
Read more

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ќе добие нова шасија на болидот за претстојното Гран при на Шпанија. Тимот од Маранело ова го објави во официјална изјава.
Read more
play_arrow
filter

Фетел: Не му верував на болидот

Пилотот на Ферари Себастијан Фетел ги сумираше резултатите од британското Гран при кое го заврши на 10. место и освои само бод.
Read more

Леклер се извини за судирот со Фетел

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер му се извини на тимскиот колега Себастијан Фетел за вчерашниот инцидент во трката од Формула 1 шампионатот во Австрија.
Read more

Фетел по првиот тест: Патеката „Муџело“ заслужува да биде во Ф1

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, се врати зад воланот на автомобилот во Формула 1 за првпат од паузата што ја наметна пандемијата од коронавирусот.
Read more

Еклстоун не очекува Ферари да го третира Фетел чесно до нивното разделување

Берни Еклстоун ја прокоментира претстојната последна сезона на Себастијан Фетел за тимот на Ферари.
Read more

Еклстоун: Да сум на местото на Фетел, не би одел во врвен тим

Почесниот претседател на Формула 1, Берни Еклстоун го сподели своето мислење за тоа кој следен чекор треба да го направи Себастијан Фетел.
Read more
реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more