Серија А

play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Рома синоќа ги освои трите бода на гостувањето во Салерно, а Жозе Мурињо задоволен од оствареното нарачал 60 пици за играчите и сите кои се дел од тимот.
Read more
play_arrow

На Мурињо пак ВАР му е крив: Седат во удобни столици и ни одземаат бодови

Откако Рома синоќа загуби со 2:0 во Фиренца, Жозе Мурињо анализирајќи го натпреварот зборуваше само и единствено за ВАР.
Read more

Сари: Лацио одигра добро против Наполи и не заслужи да загуби

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, смета дека неговиот тим незаслужено загуби синоќа од Лацио во дербито на 27. коло на италијанската Серија А.
Read more
play_arrow

Видал: Интер докажа дека има квалитет за Скудетото

Стрелецот на првиот гол во вчерашното дерби верува дека Интер е кадарен конечно да ја освои титулата во Серија А.
Read more

Трансфер шпекулации: Манџукиќ се враќа во Серија А?

Зимскиот преоден рок беше отворен на почетокот на годината и секојдневно стигнуваат нови информации и шпекулации за големи трансфери кои имаат потенцијал да ја сменат играта.
Read more
По серијата бламажи, Торино го отпушти Маѕари

По серијата бламажи, Торино го отпушти Маѕари

Поразите од 0:7 и 0:4 од Аталанта и Лече му пресудија на Валтер Маѕари кој сам се согласи да си замине.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more