Серхио Перес

Перес: Би ја напуштил Формула 1 доколку ме сметаат за втор возач

Возачот на Ред Бул, Серхио Перес смета дека нема прв и втор возач во тимот, туку дека тој и Макс Верстапен имаат ист третман.
Read more
play_arrow

По 50 години Мексиканец победи на Ф1 трка

По цели 50 години Мексико повторно има победник на едно Град при откако синоќа Серхио Перес се искачи на врвот на подиумот во Бахреин.
Read more