Шанса за Центар

play_arrow

Дали треба да прекинат градежните работи во декември и јануари кога Скопје е најзагадено?

Граѓанската иницијатива Шанса за Центар која има свои советници во Советот на Општина Центар, информираше за својот втор предлог за дополнување на дневниот ред на последната седница на Советот, што се однесува на
Read more

Кога институциите молчат, царуваат моќниците: Уште една зграда ќе никне спроти Холидеј Ин

Граѓанската иницијатива и советничка листа во Општина Центар, Шанса за Центар, остро реагира на изздавањето довола за изградба на нова зграда спроти Холидеј Ин.
Read more

Како се станува директор на ПОЦ?

Граѓанската иницијатива Шанса за Центар остро реагира на нетранспарентното објавување оглас за работното место директор на Јавното претпријатие Паркинзи на Општина Центар.
Read more
play_arrow

Скопската градинка „Корчагин“ ќе има втора смена до 22 часот

На вчерашната седница на Советот на Општина Центар беа донесени неколку важни одлуки, информира граѓанската иницијатива Шанса за Центар.
Read more

Градење во Општина Центар: Џунгла во која царуваат најсилните

Од „Шанса за Центар“ реагираат дека додека урбанистите ги изложуваа новите урбанистички планови за Кале, Парк 2 и Француски гробишта, на една од парцелите на која тие во планот предвиделе да биде јавен паркинг се подигнува објект. 
Read more

Живееш во општина Центар и не знаеш дали сабајле ќе те разбуди багер?

Граѓанската иницијатива Шанса за Центар и нејзините советници изработија мапа на издадени и побарани градежни дозволи на територијата на општината.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more