Шарл Леклер

Кацигата на Леклер од Монако се продаде за рекордни 306.000 евра

Заштитната кацига која ја носеше возачот на Ферари, Шарл Леклер, на неговата домашна трка во Монако се продаде за рекордни 306.000 евра во добротворна акција за собирање средства за жртвите од поплавата во областа Емилија-Ромања во Италија
Read more
play_arrow

Ф1 пилотот Шарл Леклер со неговото Ferrari бркал крадци

Настанот се случил минатата година, а видеото дури сега стана јавно.
Read more
play_arrow

Леклер: Ова е најлошиот почеток на една сезона

Шарл Леклер е фрустриран од „најлошиот почеток“ на сезоната досега, откако освои само 6 поени во првите три трки, но не го обвинува Ленс Строл за откажувањето од ГН на Австралија, туку смета дека тоа е тркачки инцидент.
Read more

Леклер ќе загуби пет позиции на американското Гран при

Раководството на Формула 1 тимот на Ферари одлучи да монтира нов 6-цилиндарски мотор на болидот на Шарл Леклер. Оваа вест ја објави италијанската верзија на Motorsport.
Read more

Леклер победи на Големата награда на Австрија

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, победи на денешната трка од шампионатот во Формула 1 возена за Големата награда на Австрија.
Read more

Верстапен стартува од пол позицијата во Монтреал, Леклер од претпоследната

Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен, беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Канада, додека неговиот најголем конкурент за титулата Шарл Леклер со Ферари ќе ја почне трката од претпоследната пози
Read more

Леклер казнет со 10 позиции на канадското Гран при

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, ќе мора да ја започне трката за Големата награда на Канада 10 места пониско од позицијата што ја освои во квалификациите поради промена на електронските елементи на погонската единица.
Read more
play_arrow

Леклер во Монако го уништи ферарито на Ники Лауда

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, учествуваше на настанот во Монако наречен Историски ГП каде имаше несреќа.
Read more

Леклер: Имаме префинет болид, Ферари е во добитна позиција

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, е задоволен од болидот и убеден дека тимот е подготвен за нови победи.
Read more

Леклер ја освои Големата награда на Австралија

Шарл Леклер, кој со болидот на Ферари стартуваше од пол-позицијата и доминираше од почеток до крајот, победи денеска во трката за Големата награда на Австралија, пред Мексиканецот Серхио Перес од Ред Бул.
Read more

Биното: Шумахер беше природен лидер, Леклер треба да развива такви квалитети

Шефот на Ферари, Матија Биното, верува дека Шарл Леклер на крајот би можел да стане лидер на тимот каков што своевремено беше Михаел Шумахер.
Read more

Леклер се извини за судирот со Фетел

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер му се извини на тимскиот колега Себастијан Фетел за вчерашниот инцидент во трката од Формула 1 шампионатот во Австрија.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more