сообраќајна несреќа

Во судир на камион и автомобил едно лице загина, а три се повредени

Возач на патнички автомобил го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, додека три лица, кои биле сопатници во возилото, со тешки повреди се пренесени на скопските клиники.
Read more

Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едно лице загина, а двајца се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид-Кичево.
Read more

Тешко повредени во сообраќајка две лица од кочанската Брза помош и пациент

Возач, медицинска сестра и тешко болен пациент од коронавирус од Кочани се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случи во близина на селото Крупиште.
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more