СП 2022

filter

ФИФА го објави календарот за Мундијалот во Катар во 2022

Првиот Мундијал во арапскиот свет ќе почне на 21 ноември во 11 часот по средноевропско време, а ќе заврши со финалето на 18 декември од 16 часот.
Read more

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Линиските судии на Мундијалот во Катар 2022 година би можеле да бидат заменети со роботи, изјави Јоханес Холцмилер, директор на одделот за технологија во ФИФА, во разговор за германскиот ARD.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more