СП 2022

Папу Гомес ѝ го спушти на Хрватска: Тогаш знаевме дека сме шампиони

Аргентинецот Алехандро „Папу“ Гомес, кој беше дел од тимот кој го освои златниот медал и стана светски шампион, зборуваше за својот настап на Светското првенство.
Read more
play_arrow

Ришарлисон: Поразот од Хрватска е како загуба на член на семејството

Бразилскиот репрезентативец сѐ уште не ја преболел елиминацијата од Хрватска во четвртфиналето на Мундијалот во Катар, па дури и ја шокираше јавноста со изјавата за овој, за него, крајно немил настан.
Read more

Еминем ги одбил катарските милиони за настап на Мундијалот

Катарците се обиделе преку 50 Сент, инаку пријател на Еминем, да го убедат славниот рапер да одржи свој настап на Мундијалот.
Read more

Мбапе: Не можам да го преболам поразот од Аргентина

Французинот и натаму е тажен поради загубеното финале на Мундијалот во Катар.
Read more
play_arrow

Собата на Меси во Катар ќе стане музеј

Собата во која Лионел Меси престојуваше на Универзитетот во Катар за време на Светското првенство ќе стане мал музеј, објавија локалните медиуми.
Read more

Ван Дaјк два дена не спиел поради промашениот пенал во Катар

Капитенот на фудбалската репрезентација на Холандија, Вирхил ван Дајк, призна дека многу страдал поради поразот од Аргентина во четвртфиналето на Светското првенство во Катар.
Read more

Марчињак ги замолчи Французите за „спорното“ финале

Полскиот судија Шимон Марчињак (41) кој го судеше финалниот натпревар на Светското првенство помеѓу Аргентина и Франција, одговори на критиките на „триколорите“ кои отворено кажаа дека ја оштетил нивната репрезен
Read more

Силва: Уште не можам да прифатам дека загубивме од Хрватска

Тиаго Силва не може да се помири со фактот дека Бразил по изведувањето пенали беше елиминиран од Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство во Катар.
Read more
play_arrow

ФИФА го прогласи голот на Ришарлисон против Србија за најубав во Катар

Полуножичките на Бразилецот ја победија конкуренцијата и му ја донесоа наградата на ФИФА за најдобар гол на Мундијалот 2022.
Read more

Франција упати протестна нота до Аргентина поради голманот Еми Мартинес

Претседателот на ФФФ упатил протестна нота до својот аргентински колега поради недоличното однесување на аргентинските фудбалери и бизарното исмевање на Килјан Мбапе, а воедно побарал и ФИФА да го казни аргентинскиот голман.
Read more

Што ако Меси одбиеше да го облече катарскиот бишт?

Лионел Меси го крена трофејот на светскиот шампион облечен во бишт, традиционална наметка што ја носат богатите граѓани на Катар кои често ја носат преку другата облека.
Read more

Ѓоковиќ го опсипа Меси со куп пофалби

Српскиот тенисер говореше за неодамна завршениот Мундијал, поточно за финалето во кое, како што вели, многу уживал.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more