СП 2022

Како Роналдо реагирал кога дознал дека е на клупата за резерви?

Португалскиот весник Record објави дека Кристијано Роналдо се заканил дека ќе ја напушти репрезентацијата на Португалија откако селекторот Фернанду Сантуш го оставил на клупа за осминафиналето на Светското првенс
Read more

Се огласи и Роналдо

Кристијано Роналдо се огласи за прв пат откако беше главна тема на фудбалската јавност по победата на Португалија над Швајцарија (6:1).
Read more
play_arrow

Бразилците подготвени да ѝ танцуваат на Хрватска за секој постигнат гол

Фудбалерите на бразилската репрезентација заедно танцуваат на теренот откако ќе постигнат голови на Светското првенство во Катар.
Read more

Бускетс за елиминацијата: Тешка вечер, но ќе ни послужи како лекција

На Серхио Бускетс многу тешко му падна поразот на шпанската репрезентација од Мароко во осминафиналето на Светското првенство во Катар.
Read more

Холандскиот премиер до Бајден: Извини Џо, фудбалот победи

Холандија ги совлада САД во осминафиналето на Светското првенство 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ во Доха вчера попладнето заврши со резултат 3:1.
Read more
play_arrow

Како слепо момче го „виде“ голот на Меси?

Дванаесетгодишниот Себастијан Филорамо од Венецуела со мала помош од татка си успеа да ги следи подвизите на својот омилен фудбалер Лионел Меси на Светското првенство и покрај тоа што нема сетило за вид.
Read more
play_arrow

Најголемите лаги на ФИФА и Катар за Светско 2022

Од самиот старт, Светското првенство ФИФА 2022 во Катар е заглавено во контроверзии во скандали - и додека ФИФА ни кажуваше дека целата таа контроверзност ќе биде заборавена веднаш штом ќе започне фудбалот, тоа н
Read more
play_arrow

Навивач во Катар има своја „ВАР“ технологија: Ништо не му бега

На социјалните мрежи хит стана видео од навивач кој со помош на двоглед и телефон го гледа натпреварот помеѓу Бразил и Србија, а многумина се шегуваат дека ова е вистинската ВАР технологија.
Read more
play_arrow

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Read more

Србите во еуфорија пред мечот со Бразил: „Не сме ги победиле 88 години“

Денеска од 20 часот во натпреварот од групата Г се среќаваат Србија и Бразил.  
Read more

Германците нема да ѝ ќутат на ФИФА

Германските фудбалски репрезентативци со рацете си ги покрија устите за време на групното фотографирање пред денешниот натпревар на Светското првенство во Катар против Јапонија, одговарајќи на тој начин на закани
Read more

Горецка ја коментираше забраната за пиво во Катар

Германскиот репрезентативец Леон Горецка ја коментираше забраната за пиво на стадионите за време на Светското првенство во 2022 година.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more