Стивен Сигал

Стивен Сигал во руски филм за војната во Украина: Светот да ја види вистината

Американскиот актер и режисер Стивен Сигал (70) наводно на прес-конференција во Самара зборувал за работа на документарен филм кој ќе ги прикажува настаните од „специјалната воена операција“ во Украина.<
Read more
play_arrow

Час по аикидо со Стивен Сигал

Американскиот актер, сценарист и експерт за боречки вештини, Стивен Сигал, одржа час по аикидо. Децата имаа што да научат. Има седми дан црн појас.
Read more

Холивудскиот актер Стивен Сигал се зачлени во партија блиска до Путин

Американскиот актер Стивен Сигал, кој има руско и српско државјанство, се зачлени во партија блиска до рускиот претседател Владимир Путин, пренесе Guardian.
Read more
Путин му го врачи рускиот пасош на Стивен Сигал (видео)
play_arrow

Путин му го врачи рускиот пасош на Стивен Сигал

Рускиот претседател Владимир Путин му го врачи новиот руски пасош на американскиот актер Стивен Сигал.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more