Стојанче Ангелов

Ангелов: Aвионите за гаснење пожари се очекува да стигнат во секој момент

Read more
filter

Пукнатини на стаклата на мостот Око, Ангелов предупредува да не се гази по нив

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, на денешната прес-конференција рече дека се појавиле пукнатини на стаклото по кое се поминува на мостот „Око“ во центарот на Скопје.
Read more

Ангелов за можноста од пожари: Сите три авиони ќе бидат функционални ова лето

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, истакна дека надлежните институции се подготвени и искоординирани за можноста од пожари по високите температури.
Read more
play_arrow

Стојанче Ангелов: „Беласица“ со месеци ќе остане затворен, прв ќе падне мостот во Визбегово

Голем дел од институциите во државата работат со слаб капацитет и понекогаш не ги сфаќаат сериозно предупредувањата на Центарот за управување со кризи, вели Стојанче Ангелов, директорот на оваа институција во интервју за Макфакс.<
Read more
play_arrow

Ангелов: Мостот кај Ист гејт ќе биде затворен, постои опасност по пожарот

Мостот „Беласица“ кај железничката станица во Скопје ќе биде затворен целосно за пешаци и за моторни возила сè додека не се санираат штетите од пожарот, кој го зафати долниот дел од мостот, кој ги поврзува Веро Џамбо и трговскиот центар Ис
Read more

Ангелов со покана до државниот врв на 26 март да им оддадат почит на бранителите

По положувањето цвеќе на споменикот на бранителите, претседателот на партијата Достоинство, Стојанче Ангелов, синоќа упати повик до државниот и политичкиот врв на државата на 26 март да им оддадат почит на бранителите од 2001 година.
Read more
play_arrow

Стојанче Ангелов со апел до ЕВН по исклучувањето струја во кулата Б на Џевахир скај сити

Апелираме до ЕВН и до управителите на зградите да не се повтори исклучување на струја во висококатниците, бидејќи постои можност да дојде до несакани последици за луѓето кои би останале заглавени во лифтовите, ре
Read more

Ангелов: Еден полициски хеликоптер интензивно го гасне пожарот во Беровско

Еден полициски хеликоптер од утринава интензивно го гасне пожарот во беровскиот регион, вели за МИА директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов.
Read more

Ангелов по пожарот во Тетово: Штетни гасови има, но не и отровни гасови

Read more

Пуштен во употреба бројот за итни повици 112

Од денеска во Република Северна Македонија започнува да функционира линијата за итни повици 112 како единствен повикувачки број кој важи на целата територија на Европската Унија.
Read more

Комисијата за брани ја потврди опасноста од одрон на карпата над Матка

Стручното мислење на Комисијата за брани за карпата над браната Матка, тешка околу 20 тони, е дека постои опасност од нејзино одронување, затоа се препорачува изработка на проектна програма, како и техничка документација за санација на кар
Read more

Ангелов: Можен ризик од одрон на карпа од 20 тони над браната Матка

Центарот за управување со кризи доби известување од ЕВН за нестабилна карпа во реонот на кањонот Матка, што се наоѓа стотина метри високо над самиот ѕид на браната.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more