Тајсон Фјури

play_arrow

Познат новиот датум на третата борба меѓу Вајлдер и Фјури

Третата борба меѓу шампионот во тешка категорија во верзијата ВБЦ, Британецот Тајсон Фјури и Американецот Деонтеј Вајлдер е одложена за 9 октомври.
Read more

Борба сепак ќе има: Потврден боксерскиот спектакл Фјури – Џошуа

Долгоочекуваниот меч за обединување на титулите во тешка категорија меѓу британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури ќе се одржи во август во Саудиска Арабија.
Read more
play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Тајсон Фјури во објава на социјалните мрежи вели дека сака да стане најбогат боксер во историјата.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more