Талат Џафери

Џафери: Ниту еден народ не би прифатил преговори за тоа што го бара Бугарија

Ниту еден народ не би прифатил да преговара за тоа што го бара Бугарија, изјави претседателот на Собранието Талат Џафери во вчерашното издание на дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21, додавајќи дека спорните точки со Софија се околу идент
Read more

Џафери: Да го донесеме светот тука, а не да ни заминат младите во светот

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска се обрати на работната средба за пратеници „Вовед во улога и функција на Клубот за младински прашања и политики“, на која треба да се основа новиот Клуб за младински прашања и политики на о
Read more

Со 62 гласа „за“ Талат Џафери избран за претседател на Собранието

Скопје, 21 август 2020 (МИА) – Со 62 гласа „за“,  43 „против“ и ниту еден воздржан пратеникот Талат Џафери попладнево е избран за претседател на Собранието на Република Северна Македонија.
Read more

Апасиев: Талат Џафери е нашиот Че Гевара, од герила директно во Влада

Скопје, 21 август 2020 (МИА) – Собранието на Република Северна Македонија ја продолжи конститутивната седница сo претрес за предлогот за претседател на законодавниот дом повторно да биде избран Талат Џафери.
Read more

Талат Џафери останува претседател на Собранието

Скопје, 18 август 2020 (МИА) – Претседател на Собранието во новиот парламентарен состав ќе биде Талат Џафери од ДУИ, кој и досега ја беше на оваа функција.
Read more
реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more