Тејлор Свифт

play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Американската поп-пејачка Тејлор Свифт се најде на врвот на Billboard топ-листата најплатени уметници за 2020 година, со над 23 милиони долари приходи.
Read more
play_arrow

Слушнете ја „You All Over Me“, новата песна на Тејлор Свифт

Американската пејачка Тејлор Свифт објави нова песна наречена „You All Over Me“, напишана за албумот „Fearless“ од 2008 година.
Read more
play_arrow

Тејлор Свифт направи земјотрес на музичките топ листи

Пејачката Тејлор Свифт веќе издаде еден албум годинава, но бидејќи не можеше да престане да пишува, на публиката ѝ претстави уште едно издание.
Read more
play_arrow

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Американските музички награди (АМА). Водителка на шоуто беше Тараџи П. Хенсон, a со музички изведби настапија Џенифер Лопез, Меган Ди Сталион, Малума, Шон Мендес, Џастин Бибер и други.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more