теквондо

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Олимпискиот комитет на Северна Македонија преку социјалните мрежи соопшти дека дочекот на Дејан Георгиевски, кој вчера освои сребрен медал во теквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот.
Read more

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Дејан Георгиевски ѝ донесе на Македонија сребро откако во финалето со 15:9 загуби од одличниот руски теквондист Владислав Ларин.
Read more
play_arrow

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Македонија ќе има медал од Олимпијадата во Токио откако теквондистот Дејан Георгиевски обезбеди финале и ќе се бори за златото.
Read more
play_arrow

Нова победа на Георгиевски, на чекор е до олимписки медал

Македонскиот теквондистот Дејан Георгиевски се пласираше во полуфиналето на Олимпискиот турнир во Токио откако предмалку со победи и ривалот од Брегот на Слоновата Коска.
Read more
play_arrow

Георгиевски го победи светскиот теквондо првак

Македонскиот теквондистот Дејан Георгиевски се пласира во четвртфиналето, категорија +80 килограми на Олимпискиот турнир во Токио, откако утринава го победи актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба.
Read more
play_arrow

Георгиевски: Во Токио одиме по златото

По освоената А норма, за Олимпискиот турнир во Токио, најдобриот македонски теквондист, Дејан Георгиевски, денес одржа прес-конференција на која ја истакна амбицијата за освојување на златен медал на претстојниот најголем спортски планетар
Read more

Историски успех за македонското теквондо, Георгиевски обезбеди настап на ОИ во Токио

Таеквондистот Дејан Георгиевски е првиот македонски спортист кој обезбеди настап на претстојните Олимписки игри во Токио, откако денеска триумфираше во категоријата над 80 килограми на квалификацискиот турнир во Софија.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more