Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck ќе биде водоотпорен и ќе може да плови

Илон Маск отсекогаш имал големи идеи…
Read more
play_arrow

Tesla Cybertruck снимен одблизу не ги одушеви луѓето

Минатата недела Tesla ги отвори вратите на нова гигафабрика, а големиот настан привлече внимание и поради Cybertruck.
Read more

Производството на Teslа Cybertruck одложено за 2022

Купувачите кои си резервираа примерок веднаш во премиерата во 2019 година, ја чекаат испораката повеќе од 2 години.
Read more

Tesla наскоро ќе го претстави редизајнираниот Cybertruck

Компанијата Tesla наскоро ќе го претстави редизајнираниот електричен модел Cybertruck.
Read more
play_arrow
filter

Како би изгледал Tesla Cybertruck во воено издание?

Претходно го видовме Cybertruck во полициско издание, а овој пат доаѓа во порадикална преработка.
Read more
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more