TikTok

play_arrow

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Многу луѓе често бараат брз начин да ослабат, а сега се чини дека тоа би можеле да го направат додека спијат.
Read more
play_arrow

Турист објави видео од Северна Кореја: Сцени од изолираната земја кои ретко може да се видат

Корисник на TikTok кој неодамна ја посетил Северна Кореја објави клип од улиците на Пјонгјанг, со што го привлече вниманието на многумина.
Read more

TikTok ја претстави апликацијата Whee слична на Instagram

TikTok одлучи да ги покрие сите аспекти на социјалните медиуми со своите апликации.
Read more
play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Една готвачка го откри најлесниот начин како да исечкате пиперка и да се ослободите од сите несакани семки.
Read more
play_arrow

Рецепт за здрава тортиља го освои TikTok

Со оглед на тоа дека летото се приближува и сите се трудат да постигнат совршена фигура за на плажа, почесто избираат поздрави опции за храна.
Read more
play_arrow

Со еден трик направете совршено меко варени јајца

Многу луѓе сакаат да јадат јајца за појадок, а ако сакате да направите совршено меко варено јајце, трик на готвачка ќе ви помогне во тоа.
Read more
play_arrow

Зошто не треба да носите шорцеви во авион?

Иако може да претпоставите дека не постојат специфични кодови за облекување за патување со авион, освен општите кодекси на облекување на општеството во целина, всушност има некои алишта што можеби има добра причина зошто е подобро да ги из
Read more

Голема закана за YouTube: TikTok тестира видео од 60 минути

Иако сè уште е неофицијален, овој потег претставува последен напор на кинеската компанија да ја прошири понудата на TikTok во време кога растот на бројот на корисници на оваа социјална мрежа забавува.
Read more

TikTok ја тужи Белата куќа: Си го кршат сопствениот устав, ќе замолкнат 170 милиони Американци

Тужбата е последниот обид на TikTok да ја спречи можноста за забрана, бидејќи ривалските компании се обидуваат да ги искористат предностите од огромниот приход од реклами што ByteDance ги генерира во САД.
Read more
play_arrow

Како зелениот чај може да помогне во губењето тежина?

Во светот на тренди решенијата за слабеење може лесно да се падне во стапицата на најновите верзии за диета, но понекогаш најдоброто нешто што треба да направите е да се вратите на класичните, испробани и вистински еликсири - како зелениот
Read more

Бајден потпиша: Крај на TikTok во САД!?

Претседателот Џо Бајден го потпиша законот со кој на ByteDance му се дава 270 дена да го продаде TikTok или ќе се соочи со забрана во САД.
Read more

Дали Стив Џобс е заслужен за создавањето на TikTok?

Приказната за почетоците на TikTok покажува како визионерските идеи, како оние на Стив Џобс, можат да имаат неочекувано влијание врз глобалната технологија и култура.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more