тиквички

play_arrow

Две најголеми грешки што ги правиме кога готвиме тиквички

Тиквичките се исклучително флексибилен зеленчук кој може да се подготви на 101 начин.
Read more

Одличен предлог за посен ручек: Тиквички со зеленчук, печурки и ориз

Доколку постите и ви недостасуваат идеи за ручек, наш предлог се тиквички со зеленчук и варен ориз.
Read more

Пет причини зошто треба почесто да јадете тиквички

Ако ги јадеме почесто, тиквичките имаат бројни здравствени придобивки. Одлично е што се лесно достапни, а поради нивниот неутрален вкус можат да се комбинираат со разни оброци.
Read more
play_arrow

Похувани сендвичи од тиквички со кашкавал и шунка

За освежителна вечера во летните горештини подгответе похувани сендвичи од тиквички.
Read more
play_arrow

Лесен летен ручек: Ражничи од тиквички и сирење

Најубавиот начин да подготвите тиквички е од нив да направите разжничи. Тоа е лесен ручек за топлите летни денови, кој е многу популарен во светот.
Read more

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Предлог за едноставен ручек за сите оние што постат, за вегетаријанците, но и за оние што сакаат да одморат од месо.
Read more

Идеја за ручек: Тиквички полнети со месо и ореви

Совршен рецепт за целото семејство.
Read more

Најдобриот рецепт за печени тиквички

Штом еднаш ги пробате, постојано ќе ги правите.
Read more

Најдобра „машка храна“: Ненормално го зголемува либидото и ја штити простатата

Тиквичките припаѓаат на видот Cucurbitaceae, а во ботаничка смисла се сметаат за овошје. Сепак, во кујните ширум светот, вклучително и кај нас, се подготвуваат како и останатиот зеленчук.
Read more

Рецепт на денот: Тиквички со сирење и сусам

Тиквички со сирење и сусам, одличен летен ручек кој брзо се подготвува.
Read more
play_arrow

Летна салата од тиквички и јајца

Кога сакате нешто брзо и лесно, подгответе салата од тиквички и варени јајца.
Read more

Идеја за ручек: Полнети тиквички со зеленчук и месо

Ручек со мелено месо и зеленчук, брзо и лесно за подготвување.
Read more
реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more