тиквички

play_arrow

Похувани сендвичи од тиквички со кашкавал и шунка

За освежителна вечера во летните горештини подгответе похувани сендвичи од тиквички.
Read more
play_arrow

Лесен летен ручек: Ражничи од тиквички и сирење

Најубавиот начин да подготвите тиквички е од нив да направите разжничи. Тоа е лесен ручек за топлите летни денови, кој е многу популарен во светот.
Read more

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Предлог за едноставен ручек за сите оние што постат, за вегетаријанците, но и за оние што сакаат да одморат од месо.
Read more

Идеја за ручек: Тиквички полнети со месо и ореви

Совршен рецепт за целото семејство.
Read more

Најдобриот рецепт за печени тиквички

Штом еднаш ги пробате, постојано ќе ги правите.
Read more

Најдобра „машка храна“: Ненормално го зголемува либидото и ја штити простатата

Тиквичките припаѓаат на видот Cucurbitaceae, а во ботаничка смисла се сметаат за овошје. Сепак, во кујните ширум светот, вклучително и кај нас, се подготвуваат како и останатиот зеленчук.
Read more

Рецепт на денот: Тиквички со сирење и сусам

Тиквички со сирење и сусам, одличен летен ручек кој брзо се подготвува.
Read more
play_arrow

Летна салата од тиквички и јајца

Кога сакате нешто брзо и лесно, подгответе салата од тиквички и варени јајца.
Read more

Идеја за ручек: Полнети тиквички со зеленчук и месо

Ручек со мелено месо и зеленчук, брзо и лесно за подготвување.
Read more

Пет причини зошто треба почесто да јадете тиквички

Овошјето и зеленчукот се многу поразновидни во топлите месеци, па сега тиквичките може да се најдат на полиците на маркетите и пазарите. Прочитајте подолу колку се корисни.
Read more

Совршен рецепт за чипс од тиквички

Ако сте љубители на чипс, овој едноставен рецепт за крцкав чипс од тиквички е здрав и брз за подготовка.
Read more

Совршен рецепт за маринирани тиквички

Со овие маринирани тиквички на дофат ќе имате совршен прилог за риба или месо, како и додаток на најразлични салати и предјадења.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more