Том Брејди

Брејди аналитичар на Fox за 375 милиони долари

Легендарниот американски квотербек Том Брејди ќе му се приклучи на Fox Sports како водечки аналитичар по завршување на својата блескава кариера во американскиот фудбал, објави телевизиската мрежа.
Read more

Брејди го моли Маск да избрише негова фотка доколку го купи Twitter

Легендарниот американски НФЛ играч Том Брејди, му постави многу необично прашање на Илон Маск, кое брзо стана хит на интернет.
Read more
play_arrow
filter

Што правеше Том Брејди на гости кај Манчестер Јунајтед?

Американската НФЛ ѕвезда беше ВИП гостин на натпреварот со Тотенхем, само неколку часа пред да објави дека се враќа од пензија.
Read more
play_arrow

Том Брејди се премисли, одлучи да ја продолжи кариерата

Легендарниот Том Брејди се премисли околу пензионирањето, соопшти дека ја променил одлуката и ќе игра уште најмалку една сезона.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more