Томас Тухел

Тухел: Уништен сум што моето време во Челси заврши

Заминувањето од „Стемфорд Бриџ“ тешко му паднало на германскиот стручњак, отворено призна Тухел.
Read more
play_arrow

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Снимките од непријателското ракување на Антонио Конте и Томас Тухел се вистински хит, а италијанскиот стратег ја зачини приказната со стори на Instagram.
Read more

Тухел потврди: Рудигер не останува во Челси

Тренерот на Челси, Томас Тухел, потврди дека германскиот дефанзивец Антонио Рудигер нема да го продолжи договорот со клубот и ќе замине бесплатно на крајот на сезоната.
Read more
play_arrow

Челси под санкции пред ЛШ, Тухел се понуди да го вози автобусот до Франција

Откако сите средства на Челси беа замрзнати, глубот се најде во голем број проблеми, а начинот на транспорт до гостувањата е во неизвесност.
Read more

Тухел: Многу кандидати за титулата во Лигата на шампиони

Тренерот на актуелниот европски првак Челси, Томас Тухел, оцени дека сезонава нема изразит фаворит за освојување на титулата во Лигата на шампиони, која продолжува вечерва со натпреварите од првото коло во групната фаза.
Read more
play_arrow

Тухел: Од нас зависи дали ќе бидеме во топ 4 во Премиер лигата

Тренерот на Челси, Томас Тухел, по синоќешниот пораз од Арсенал во 36. коло од англискиот шампионат (0:1), ги процени шансите на неговиот тим да влезе во најдобрите четири.
Read more

Тухел незадоволен од ремито во Мадрид: Мора да се помириме со тоа

Предводникот на лондонските „Сини“ не е задоволен иако неговиот тим се врати со позитивен резултат од гостувањето кај Реал Мадрид.
Read more

Тухел: Незадоволен сум од новиот формат на ЛШ

Тренерот на Челси, Томас Тухел го критикуваше новиот формат за Лигата на шампионите.
Read more

Тухел: Во Челси сум за да освојувам титули

Предводникот на „Сините“ не ги крие амбициите дека цели кон титулата во Лигата на шампионите, покрај таа во ФА купот.
Read more

Тухел: На Атлетико не му дозволивме ни воздух да земе

Германскиот стратег на клупата на Челси вели дека неговиот тим до толку го надиграл шпанскиот претставник што играчите на Атлетико не можеле ни воздух да земат, а не пак да помислат да напаѓаат.
Read more
play_arrow

Тухел објасни зошто стартуваше со Кепа наместо Менди против Њукасл

Необично за многумина, но Кепа Арисабалага врза два натпревара во низ под водство на Томас Тухел.
Read more

Прва победа на Тухел со Челси

Екипата на Челси го победи Барнли во натпреварот од 21-то коло во Премиер лигата на Англија со резултат 2:0, што е прв триумф на германскиот стручњак Томас Тухел на клупата на „Сините“.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more