ТВ-серија

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

HBO Max повторно го одложи снимањето на специјалната епизода на „Friends“ во која актерите од славната ТВ-серија требаше да се соберат по 16 години.
Read more
play_arrow

Пеколен спојлер во трејлерот за петтата сезона на „Lucifer“

Откако се врати на престолот на Пеколот на крајот на минатата сезона, Луцифер се чини заврши со неговиот мал излет на Земјата и решавањето криминални случаи со полицијата на Лос Анџелес.
Read more
play_arrow
filter

Нова „заразна“ серија на Netflix – „Warrior Nun“ со Алба Батиста

Најновата оригинална серија на Netflix се вика „Warrior Nun“, а критичарите ја квалификуваат како „ако Бафи беше религиозна хероина“.
Read more
play_arrow

Третата сезона на „Dark“ ветува апокалиптичен кошмар

По објавувањето тизерот за третата сезона на „Dark“ минатиот месец, Netflix сега го објави целосниот трејлер за последната сезона на популарната германска серија.
Read more
play_arrow

Ова се десетте најгледани ТВ-серии на Netflix во моментов

Најпопуларна серија на Netflix изминатата недела беше „13 Reasons Why“. Серијата исто така е најпопуларна содржина на стриминг платформата, без разлика на форматот.
Read more
реклама