Twitter

Илон Маск се закани дека ќе се откаже од понудата да го купи Twitter

Милијардерот Илон Маск се закани дека ќе се откаже од понудата вредна 44 милијарди долари за купување на Twitter.
Read more

Илон Маск: Преземањето на Twitter е привремено запрено

Милијардерот Илон Маск соопшти дека неговото преземање на Twitter е привремено запрено и објасни зошто е тоа така.
Read more

Илон Маск одби да се приклучи на одборот на Twitter

Американскиот милијардер Илон Маск, кој неодамна купи 9,2 отсто од акциите на Twitter, требаше да биде назначен во одборот до 2024 година, но тој одби.
Read more

Трамп бара судот да му го врати Твитер налогот

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп побара од судот да му го врати неговиот налог на Twitter во обидот да издејствува укинување на трајната забрана за користење на оваа социјална платформа.
Read more

Русија му објави војна на Twitter: Ќе му ја забави брзината

Руското тело за надзор на комуникациите Роскомнадзор објави денеска дека ќе ја ограничи употребата на Twitter со забавување на неговата брзина, обвинувајќи ја социјалната мрежа за кршење на законот бидејќи повеќе пати не ја отстранила забр
Read more

Светски познат хакер ќе биде шеф на безбедноста на Twitter

Ако не можеш да ги победиш, придружи им се?
Read more