Twitter

Twitter тестира комбинирање фотографии, клипови и GIF во еден твит

Twitter тестира функција која ќе им овозможи на корисниците да користат различни медиумски формати во еден единствен твит.
Read more

Twitter поднесе тужба против Илон Маск

Twitter поднесе тужба против технолошкиот милијардер Илон Маск во обид да го принуди да го доврши преземањето на компанијата, објави претседателот на одборот Брет Тејлор.
Read more
play_arrow

Илон Маск ги откри неговите планови за Twitter

Најбогатиот човек во светот Илон Маск се појави во јавност првпат по купувањето на Twitter, па новинарите ја искористија таа прилика за да го прашат кои се неговите планови со оваа социјална мрежа.
Read more

Зошто Илон Маск толку многу сакаше да ја преземе контролата над Twitter?

На прв поглед, приказната за Twitter и Илон Маск е малку како приказна за невозвратена љубов. Неочекуваниот пар почна со нерамнотежа на моќта.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more