Вардар

filter

Кејот на Вардар имал калдрма...

Обраснат со вегетација и затрупан со земја, кејот на Вардар среде Скопје крие калдрма која конечно излегува на виделина.
Read more
filter

Што сѐ плови во Вардар?

Фотографот на Медиумската информативна агенција (МИА) Дарко Попов сними вознемирувачка глетка во центарот на Скопје – во водите на Вардар има големо количество на ѓубре.
Read more

Вардар 1961 единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони

Виена, 19 јуни 2020 (МИА) – Вардар 1961 ќе биде единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони.
Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Деновиве во водите на реката Вардар кај населбата Јане Сандански во Аеродром може да се забележат фамилија на мајка патка и неколку мали патчиња како уживаат по брзата вода.
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more