вежбање

Предности од вежбање пред огледало: Подобри перформанси и мотивација

Постојат голем број причини зошто во повеќето теретани и фитнес центри можете да видите бројни огледала на ѕидовите, а сите се поврзани со подобрување на перформансите за време на тренингот, но и истовремена мотивација за подобри резултати
Read more

Колку треба да вежбате ако поголем дел од денот го минувате во седење?

Седењето со часови не е добро за здравјето, а ново истражување откри колку би требало да вежбаме за да ги сузбиеме негативните ефекти кои може да ги предизвика седењето.
Read more

Колку време му треба на човек за да излезе од форма?

Да се ​​постигне добра форма не е лесна задача. Сепак, по толку напорна работа, колку долго траат ефектите од напорното тренерање? Само малку време е доволно за човек значително да излезе од форма.
Read more
play_arrow

Корисни вежби за пред спиење

Не зборуваме за којзнае каков тренинг кој ќе ве истошти после и онака напорниот ден, туку за едноставни вежби од кои има голема корист, а се лесни за правење.
Read more

Дали треба да консумирате повеќе сол ако вежбате?

Ако редовно вежбате, веројатно ве советувале дека треба да започнете да внесувате дополнителна сол во вашата исхрана. Солта наводно помага во закрепнување на мускулите. Сепак, се поставува прашањето колку е точно ова тврдење.
Read more
play_arrow

Зошто не слабеете иако вежбате?

Сакате да ослабете и поради тоа неуморно вежбате, но резултатите се едвај видливи. Веројатно правите некои грешки, како на пример вежбате на празен стомак.
Read more
play_arrow

Како вежбаат кинеските пензионери?

И Кинезите вежбаат на отворено во јавни паркови. Но, таму вежбаат и пензионерите и тоа навистина импресивно.
Read more
play_arrow

Најдобри вежби за гради за почетници

Вежбање на гради значи зацрврстување на групата мускули наречени пекторални мускули. Но, што доколку ште почетници во вежбањето?
Read more

Знаци кои откриваат дека не се движите доволно

Поради модерниот начин на живот воопшто не треба да сме изненадени кога нашето тело ќе покаже знаци дека е крајно време да се грижиме за себе.
Read more
play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Едни од најомилените вежби се оние за стомачните мускули - краен резултат кој е посакуван од речиси секој.
Read more
play_arrow

Снегот не е изговор да не се вежба

Наврна снег и се демотивиравте да вежбате? Се вежба дури и на снег. Овие 20-минутни јога вежби ќе ви помогнат да ги опуштите мускулите, ќе ве испотат, а на крајот ќе се чувствувате освежено.
Read more
play_arrow

Најлесен начин за ослободување од болките во грбот

Често имате болки во долниот дел од грбот? Со некои вежби успевате да ги ублажите, но ефектите се краткорочни? Фитнес инструкторот Џереми Итиер ќе ви предложи нешто ново.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more