вежбање

play_arrow

Како до мускулна маса на природен начин?

Read more
play_arrow

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more
play_arrow

10-минутно вежбање за добро утро

Утринско раздвижување кое ќе ви даде енергија за најтешкиот ден во неделата, петок. Без опрема, без да ви треба многу простор, а пробајте и да не правите пауза.
Read more
play_arrow

Топ 10 вежби за нозе

Според многумина фитнес експерти, овие 10 вежби се најдобри за добивање одлични резултати кога станува збор за вежбањето на долните екстремитети.
Read more
play_arrow

Интензивни вежби за целото тело, без опрема

Сѐ што ви е потребно за овие вежби е подлога, нешто за освежување и малку простор.
Read more
play_arrow

Како да ги згoлемите трицепсите?

Вежбате напорно, а вашите трицепси никако не растат? Веднаш морате да вклучите една важна вежба која веројатно не ја правите.
Read more
play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Често се случува да вежбате напорно, трудот да даде резултат во мускулна маса, но некако она сало околу долните делови на стомакот и грбот, особено таканаречените спојлери, никако да ги стопите.
Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Покрај редовното вежбање и спортување, доколку сакате навистина да ги исфрлите масните наслаги од вашето тело задолжителна е и промена во начинот на исхрана.
Read more
play_arrow

5-минутни утрински вежби без опрема

Луис ќе ви демонстрира утрински вежби во времетраење од само 5 минути кои можат да ви станат рутина за секое утро. Нема да ви треба никаква опрема, вежбањето е кратко, а добивката е будење, енергија и стопени калории.
Read more
play_arrow

Вежби за загревање на целото тело

Лесно, брзо и едноставно, вежби за загревање на целото тело во ритамот на музиката со Памела Рајф.
Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Роуан Роу има предлог за утринска рутина на вежбање без одење во теретана.
Read more
play_arrow

15-минутно вежбање на евергрини со Памела Рајф

Ем ве буди музиката, ем согорувате калории. Ако некој знае да ве активира, тоа дефинитивно е Памела Рајф. Овој пат вежбите се пропратени со евергрини од 80-тите и 90-тите, така да пазете да не се запеете и да заборавите да вежбате.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more