Вимблдон

play_arrow

Избрканата навивачка од Вимблдон поднесе тужба против Кирјос

Навивачката кој беше отстранета од централниот терен за време на овогодинешното финале на Вимблдон откако Ник Кирјос се жалеше, поднесе тужба против австралискиот тенисер поради „смешна и целосно неоснована жалба“.
Read more
play_arrow

Смешната страна на Вимблдон

На овогодинешниот Вимблдон имаше многу смешни моменти, ви пренесуваме компилација од најдобрите.
Read more
play_arrow

Што правеше Медведев додека Ѓоковиќ го освојуваше Вимблдон?

И додека сите очи беа вперени во финалниот дуел на Вимблдон меѓу Новак Ѓоковиќ и Ник Кирјос, а скоро сите љубители на тенисот беа пред ТВ-екраните, најдобриот тенисер во светот Данил Медведев не беше меѓу нив.
Read more

Ѓоковиќ по победата на Вимблдон падна на седмото место на АТП ранг-листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и покрај триумфот на Вимблдон 2022, бележи пад на најновата АТП ранг-листа објавена денес.
Read more
play_arrow

Рибакина се расплака на пресот по триумфот на Вимблдон, доби незгодно прашање за Путин

Младата тенисерка Јелена Рибакина синоќа го направи најголемиот успех во кариерата освојувајќи го Вимблдон, а по финалето новинарите ѝ направија непријатни сцени на прес-конференцијата.
Read more

Родителите на Жабер не добија виза за во живо да ја гледаат својата ќерка во финалето на Вимблдон

Родителите на Онс Жабер нема да можат да присуствуваат на финалето на Вимблдон, каде нивната ќерка ќе игра со Елена Рибакина од Казахстан.
Read more

Ѓоковиќ против Кирјос во машкото финале на Вимблдон

Read more

Африка прв пат има финалистка на еден Грен слем турнир

Тунижанката Онс Жабер ќе игра во финалето на Грен слемот Вимблдон откако попладнево ја победи германската тенисерка Татјана Марија со 2:1, по сетови 6:2, 3:6 и 6:1.
Read more
play_arrow

По тешка борба, Калин не успеа да дојде до полуфинале на Вимблдон

Македонската тениска надеж Калин Ивановски не успеа да се пласира во полуфиналето на јуниорскиот Вимблдон откако попладнево по голема борба загуби од шпанскиот тенисер Педро Роденас со 2:1.
Read more

Кирјос: Мечот со Надал ќе биде најгледан во историјата

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос особено се радува на утрешниот дуел со Рафаел Надал, па го најави на помпезен начин.
Read more

Калин е во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон

Калин Ивановски попладнево со 2:1 го совлада својот литвански противник и со третата победа на јуниорскиот Вимблдон се избори за четвртфинале.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ против Нори во полуфиналето на Вимблдон

Првиот носител на Грен слемот Вимблдон, Новак Ѓоковиќ откри како успеа од 0:2 да дојде до 3:2 на вчерашниот четвртфинален дуел со Јаник Синер.
Read more
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more