визир

Визирот не е безбеден за заштита од COVID-19

Главниот епидемиолог во швајцарскиот кантон Граубинден, во кој се наоѓаат Санкт Мориц и Давос, ги предупреди рестораните да не ги користат визирите за заштита на вработените од новиот коронавирус, нагласувајќи дека тие создаваат „лажно чув
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more