Владимир Путин

play_arrow

Следете во живо: Путин се обраќа до нацијата, екрани на отворено поставени низ цела Русија

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го одржи своето 19-то обраќање за состојбата на нацијата. Традиционално, клучните теми на обраќањето не беа претходно објавени.
Read more

Путин може да го искористи целиот Балкан, предупреди германскиот министер за одбрана

Германскиот министер за одбрана Борис Писториус во Сараево предупреди на опасноста од можното влијание на Русија за Западен Балкан, а во исто време рече дека владата во Берлин ги поддржува амбициите на земјите од
Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека западните земји се обиделе да ја ослабат и уништат Русија, но дека тоа никогаш нема да успее.
Read more

Путин ќе се приклучи на самитот на Г20 следната недела, но онлајн

Рускиот претседател Владимир Путин ќе присуствува на самитот на Г20 следната недела свикан од индиското претседателство на групата што ги претставува главните светски економии, објави руската државна телевизија.
Read more

Путин: Контраофанзивата на Украина пропадна

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека контраофанзивата на Украина „пропаднала“.
Read more

Кои се опциите на Западот ако Путин навистина фрли нуклеарна бомба?

Зачестија шпекулациите за тоа дали Владимир Путин ќе користи нуклеарно оружје, а последиците би можеле да бидат катастрофални и за Западот, и за рускиот претседател.
Read more

Фон дер Лајен: Нелегалната анексија прогласена од Путин нема да промени ништо

Нелегалната анексија прогласена од рускиот претседател Владимир Путин, според претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, нема да промени ништо.
Read more

Путин потпиша закон за затворски казни за секој што ја загрозува безбедноста на Русија

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон со кој се предвидуваат тешки затворски казни за секој што ќе повика на акција против руската безбедност.
Read more

Што си кажале Макрон и Путин четири дена пред руската инвазија на Украина?

Четири дена пред Русија да ја нападне Украина, Емануел Макрон упатил очајнички телефонски повик до Владимир Путин во обид да го одврати од војна.
Read more
play_arrow

Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Поранешниот шеф на Формила 1, Берни Еклстоун, застана во одбрана на Владимир Путин, а го нападна Володимир Зеленски.
Read more

Путин: Ја насочуваме трговијата со нафта кон Индија и Кина

Рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека Русија ги насочува трговијата и извозот на нафта кон Бразил, Индија, Кина и Јужноафриканска Република и притоа ги критикуваше западните земји поради новите санкции
Read more

Полскиот премиер: Би сакал да го видам Путин отстранет од Кремљ

Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more