Водици

play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Рускиот претседател Владимир Путин не е единствениот Русин кој традиционално за Водици се капе во студена вода. Истата традиција ја почитува и некогашната олимписка шампионка Екатерина Боброва.
Read more
play_arrow

Традиционално за Водици, Путин се нурна во студена вода

Рускиот претседател Владимир Путин се нурна во студена вода како дел од ритуал за православниот празник Богојавление - Водици.
Read more

Православните верници го слават празникот Богојавление-Водици

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление кој се одбележува уште од вториот век. На овој ден, според христијанското предание, Свети Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан.
Read more
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more