воз

play_arrow

Кои се најлудите мегапроекти кои моментално се градат?

На неколку локации ширум светот во моментов се одвива изградба на неколку мегапроекти кои по нивното комплетирање треба да бидат величествени зданија.
Read more
play_arrow

Спасување дете од воз во последен момент

Случката е од железничка станица „Вангани“ во градот Бомбај во Индија. Шестгодишно дете паѓа на шините токму во моментот кога во позадина се гледа како пристигнува воз.
Read more
play_arrow

Најдобрата класична музика во изведба на воз

Хамбургшкиот Miniatur Wunderland постави гинисов светски рекорд за најдолга изведба на класична музика од страна на модел на воз.
Read more

Втор ден не сообраќа патничкиот воз Кочани-Велес-Скопје поради излетување од шини

Втор ден не сообраќа патничкиот воз Кочани -Велес-Скопје и обратно како последица на излетувањето од шините вчера попладне околу 17:20 минути пред Овче Поле.
Read more
play_arrow

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Товарен воз кој преминувал преку мост над езеро во Аризона излетал од шините и предизвикал уривање на дел од мостот по што се вивнал во пламен.
Read more

Промена на железничкиот сообраќај поради полицискиот час

Новиот полициски час донесе повторно времено укинување на железниочкиот сообраќај во одредени градови од државава.
Read more
play_arrow

Автомобил паднат од мост исфрлил воз од шини во Шпанија

Патнички воз на релација од Ферол за Мадрид излетал од шините откако во него удрил автомобил и машиновозачите загубиле контрола.
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more