Xiaomi

Xiaomi го престигна Apple, сега е втор во светот

Кинескиот технолошки гигант Xiaomi стана вториот најголем производител на паметни телефони во вториот квартал на 2021 година и изби пред американскиот ривал Apple, покажа новиот извештај на аналитичката компанија
Read more

Xiaomi работи на телефон со камера од 192MP

Сензорот од 200MP ќе го произведува јужнокорејскиот гигант Samsung, но сепак постои голема веројатност дека Xiaomi ќе биде првиот што ќе го користи.
Read more

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi Mix 4 со камера под екранот

Според најновите извештаи, Xiaomi оваа година ќе го претстави смартфонот Mi Mix 4.
Read more
filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Брендот на Xiaomi минатата недела го претстави својот нов смартфон K40 Gaming наменет за гејмери, а побарувачката за овој смартфон е голема.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за Xiaomi Mi 11 Ultra

Кинеската компанија Xiaomi во март го претстави својот најмоќен смартфон Mi 11 Ultra.
Read more

Xiaomi развива смартфон со камера од 200 MP

Компанијата Xiaomi подготвува смартфон кој ќе има камера од 200 MP.
Read more

Xiaomi три години работеше на ново лого и го доби старото

Сите му се смеат на кинескиот производител на смартфони откако го претстави своето ново лого, кое е речиси идентично со старото.
Read more
filter

Xiaomi го претстави првиот смартфон на преклоп

Xiaomi претстави уште еден смартфон, а се работи за модел на преклоп кој е наречен Mi Mix Fold.
Read more
play_arrow
filter

Xiaomi го претстави новиот Mi 11 Lite

Компанијата Xiaomi вчера претстави три нови смартфони: Mi 11 Lite, Mi 11 Pro и Mi 11 Ultra. 
Read more

Xiaomi планира да произведува електрични автомобили

Read more
filter

Xiaomi подготвува смартфони со уште еден екран на задната страна

Xiaomi подготвува дури два нови модели кои ќе имаат екран на задната страна.
Read more
filter

Гејмери, на готовс: Познато кога ќе пристигне Xiaomi Black Shark 4

Black Shark, брендот на Xiaomi ќе го претстави новиот смартфон наменет за гејмери на 23 март.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more