Yandex

Нов удар за Путин - најмоќната руска технолошка компанија ја напушта Русија

Матичната компанија на најмоќната руска технолошка компанија Yandex сака да ги прекине сите врски со земјата за да ги заштити своите нови компании од последиците на војната во Украина.
Read more
play_arrow

Револуцијата почна: Низ Москва работи мала „армија“ роботи

Роботи од денеска почнаа да доставуваат топли оброци од ресторани до клиенти во централното градско подрачје на Москва, соопшти нивниот оператор, рускиот интернет гигант Yandex.
Read more
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more