YouTube

YouTube го блокираше пристапот до каналите со линкови до руски медиуми

Платформата YouTube, која е во сопственост на компанијата Google, го блокира пристапот до каналите со линкови до руски медиуми кои ги смета за државни, повикувајќи се на политика за насилни настани.
Read more

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

YouTube започна со тестирање на нова функција наречена Smart Downloads, која се прави на апликацијата наменета за уреди со Android.
Read more
play_arrow

Кое е првото видео на YouTube со повеќе од 10 милијарди прегледи?

Познато е кое видео прво достигна 10 милијарди прегледи на YouTube, а не станува збор за „Gangnam Style“.
Read more

YouTube ги забрани сите антиваксерски содржини на платформата

YouTube ќе забрани содржина која тврди дека вакцините одобрени од светски здравствени институции се неефикасни или опасни.
Read more

TikTok го надмина YouTube во САД и Британија

Во извештајот на App Annie се наведува дека апликацијата TikTok на Android на дневна база се користи подолго во САД и Обединетото Кралство отколку конкурентот YouTube.
Read more
play_arrow

Жив закопан турски јутјубер, мина 6 часа под земја

Мухамед Бахчеџик, 25-годишниот турски јутјубер, им вети на своите следбеници дека ќе биде закопан жив доколку едно од неговите видеа добие одреден број на лајкови.
Read more

YouTube ќе обезбеди режим слика-во-слика за сите корисници на iOS

Видео-сервисот YouTube има намера да го исполни ветувањето и да им понуди на сите корисници на iOS режим на слика-во-слика.
Read more

Само претплата ќе биде спас од рекламите на YouTube

Компанијата YouTube тестира подостапен план за претплата кој ви овозможува да гледате видеа на YouTube без реклами, но без можност да преземате видеа офлајн, да ги користите YouTube Music и репродукциите во позади
Read more

YouTube ќе има опција „слика во слика“ на iPhone и iPad

Апликацијата на видеоплатформата YouTube наменета за оперативниот систем iOS на Apple ќе им овозможи на корисниците опција „слика во слика“.
Read more

Зошто децата повеќе сакаат YouTube од телевизија?

Кога станува збор за забавната содржина за деца, во денешно време не е како што било некогаш. На децата не им недостига избор, а технологијата има значително влијание врз нивниот живот.
Read more

YouTube воведува една долгоочекувана опција

Иако сè уште е една од најпопуларните видео платформи, YouTube сепак мора постојано да воведува нови функции, за да држи чекор со конкуренцијата.
Read more

И YouTube се вклучи во бојкотот кон Трамп

По Twitter и Facebook, сега профилот на Доналд Трамп е блокиран и на YouTube.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more