заштита на податоци

Колку пати дневно вашите податоци се споделуваат додека сте онлајн?

Студија на Ирскиот совет за граѓански слободи (ICCL) покажа дека податоците на просечниот европски корисник се споделуваат 376 пати на ден.
Read more

Популарни страници следат сè што правиме на интернет: Се памти и тоа што е избришано

Студија спроведена од универзитетите во Нијмеген и Лозана покажа дека дури 1.844 популарни веб-страници собираат е-пошта на нивните европски посетители без нивна дозвола.
Read more

Сајбер безбедност: Како да ги заштитите вашите податоци онлајн?

Приватноста на податоците е една од главните теми за дискусија во дигитално поврзаниот свет.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more